Skip to content
Šiame puslapyje...

Bendradarbiavimas

Bendradarbiavimas su VU neakademiniais padaliniais ir kitomis organizacijomis

VU Biblioteka

Su biblioteka bendradarbiauti sekėsi sklandžiai. Visos idėjos, susijusios su pagalba neįgaliesiems ir infrastruktūros pritaikymą, buvo priimtos ir pradėta svarstyti jų įgyvendinimą. VU SA dalinosi bibliotekai svarbiais įvykiais ir apklausomis. Vyko kasmėnesiniai susitikimai, dauguma nuotoliu, porą kartų gyvai. Buvo atsižvelgiama į VU SA nuomonę renkant idėjas naujai strategijai bei ją formuluojant.

Universiteto LGBT+ grupė

Ataskaitiniu laikotarpiu su Universiteto LGBTQ+ grupe daugiausiai bendradarbiavo VU SA programa „Be etikečių". Grupė prisidėjo prie programos „Be etikečių" rengto LGBTQ+ kultūros festivalio „Kultūra visų", po to kartu buvo organizuota diskusiją apie LGBTQ+ teises Lietuvoje ir Europoje „Sąrašo pabaigoje: istorija kartojasi".

KJOSAS

Ataskaitiniu laikotarpiu su KJOSAS bendravo VU SA Kauno fakultete. Fakulteto atstovai dalyvavo visuotiniame KJOSAS narių susirinkime, kuriame buvo renkama nauja valdyba, kontrolės komisija bei organizacijos vadovė. Taip pat VU SA atstovai turėjo susitikimą su KJOSAS valdyba, kuriame aptarė galimas bendradarbiavimo galimybes.

VU Sveikatos ir sporto centras

Šiais metais bendradarbiaujant su VU Sveikatos ir sporto centru pirmą kartą buvo suburta VU Leagues Of Legends komanda, kuri Universitetui atstovavo tarpuniversitetinėse varžybose. VU SA taip pat prisidėjo prie Sveikatos ir sporto centro rengiamų orientacinių žaidynių skirtų VU gimtadieniui.

LiJOT

VU SA atstovai vyko į LiJOT organizuojamą konferenciją "Jauno žmogaus psichikos sveikata: jo paties ar valstybės rūpestis?" kurioje Neda Žutautaitė skaitė pranešimą. Taip pat VU SA atstovai prisidėjo prie LiJOT iniciatyvų apie psichologinę sveikatą. LiJOT ruoštame įraše "Psichikos sveikata.

Šiandienos ar rytojaus problema" Julija Jarutytė dalinosi mintimis apie studentų psichinę būklę aukštajame moksle bei kaip ją galima gerinti. Kartu buvo teiktas siūlymas Lietuvos jaunimo reikalų tarybą apie tai kaip būtų galima gerinti jaunimo psichikos sveikatą, kokių priemonių reikmėtų imtis jaunimo psichikos sveikatos gerinimui aukštosiose mokyklose, savivaldybių bei nacionaliniu lygmeniu ir kaip reiktų skatinti finansavimo didinimą šiam klausimui.

LSMU SA, LiMSA, JGA, Vilniaus universiteto rezidentų taryba

Bendradarbiaujant su šiomis organizacijomis buvo parengta bendra pozicija dėl Mokslo ir studijų įstatymo nr. XI-242 77 straipsnio pakeitimo. Naujo įstatymo projektu buvo siekiama kad valstybės lėšomis rezidentūros studijas baigę gydytojai turėtų kelerius metus po studijų baigimo atidirbti viešosiose Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

Drauge su minėtomis organizacijoms VU SA pasisakė prieš šį siūlymą argumentuodami, kad specialistų regionuose problemą reikia spręsti kitais būdais, kadangi šis siūlymas yra diskriminacinio pobūdžio, taip pat pabrėžiant, kad dėl šio nutarimo nebuvo tartasi su jaunuosius gydytojus atstovaujančiomis organizacijomis

KTU SA

Drauge su Kauno technologijų universiteto Studentų atstovybe buvo rengiamas tyrimas apie užsienio studentų integraciją Lietuvos universitete skirtas Vidaus reikalų ministerijos projekto įgyvendinimui. Drauge su KTU SA buvo kuriami klausimai, analizuojami duomenis. Surinkti duomenys pateikti Vidaus reikalų ministerijai.

ŽEF

Žinių ekonomikos forumas – asociacija, atvira visoms idėjoms, kurios skatina prioritetinės Lietuvos srities – žinių ekonomikos – augimą. ŽEF kviečia visuomenę kartu kurti modernesnę, šiuolaikinėmis technologijomis bei žiniomis grįstą šalies ateitį.

ŽEF dalyvauja kaip partneriai įgyvendinant ECSTRA (Employability Competencies for Students Through Implementation and Recognition of Activities) bei Viešojo vadymo švietimo srityje gerinimo įtraukiant nevyriausybines organizacijas projektus.

VJOS AS

Ataskaitiniu laikotarpiu dalyvauta VJOSAS susitikimuose, vadovų klube. VU SA atstovai taip pat turėjo ir kelis susitikimus su VJOSAS nariais, kurių metu aptarėme galimus tolimesnio bendradarbiavimo klausimus.

Tarptautinis bendradarbiavimas

  • VU SA prezidentė dalyvavo Europos aukštojo mokslo erdvės (EAME) Bolonijos proceso tolesnės veiklos grupės socialinei dimensijai (EHEA BFUG working group on Social dimension) susitikime atstovaudama Lietuvą. Grupės veikla yra skirta užtikrinti, jog Europos aukštojo mokslo erdvės susitarimai, skirti socialinės dimensijos plėtrai šalyse būtų įgyvendinti, grupėje dalyvauja kiekvienos EAME šalies narės atstovai.
  • VU SA priėmė studentų atstovus iš Arqus universitetų aljanso - (galima išvardinti 7, be lenkų ir portugalų). Organizavo vizitą, pristatė gerąsias patirtis, dalyvavo studentų tarybos posėdžiuose. (spalio 3–7 d.)
  • VU SA atstovai lankėsi pas Arqus aljanso tinklo partnerius Bergeno universitete Norvegijoje. Vizito metu buvo gilinamasi į studentų vadovaujamą „welfare" (gerovės) sistemą, studentų socialinius verslus ir studentų dalyvavimą akademinėse veiklose. (vasario 10-13 d.)
  • VU SA deleguoti atstovai dalyvavo Arqus metinėje konferencijoje Paduvoje, Italijoje. VU SA deleguota atstovė Dominyka Goldbergaitė tapo Studentų tarybos vicepirmininke. Taip pat konferencijos metu Studentų taryba priėmė VU SA atstovų rengtą rezoliuciją dėl Ukrainos akademinės bendruomenės įtraukimo į aljanso veiklas. (balandžio 2–7 d.)
  • VU SA atstovai vyko vizitui į Portugalijoje esančio Minho universitetą, kuris šiais metais tapo nauju Arqus universitetų aljanso nariu. Bendraujant su studentų sąjunga gilintasi į studentų sportinių organizacijų veiklos organizavimą, studentų patirtis dalyvaujant universiteto valdyme. (balandžio 20-23 d.)
  • VU SA atstovai vyko vizitui į Suomijos Helsinkio ir Aalto universitetus, susitiko su jų studentų atstovybių nariais. Sėmėsi patirties apie studentų sąjungų veiklos struktūras, studentiškas organizacijas, studentų gerovės (welfare) sistemą. Susipažino su nacionaliniu socialinės dimensijos planu ir dalinosi gerosiomis patirtimis atstovaujant universiteto valdymo organuose. (spalio 19-22 d.)
  • VU SA priėmė studentų atstovus iš Warsaw School of Economics. Dalinosi gerosiomis patirtimis įgyvendinant studentų verslų ir verslumo ugdymo projektus. Suorganizuotas tinklaveikos renginys su VU SIF, VU KD, VU TechHub. (gruodžio 1–3 d.)
  • Liepos 19-21 dienomis 10 VU SA delegatų dalyvavo UNICA konferencijoje. Ši konferencija pritraukia šimtus studentų iš visų Europos valstybių. Pagrindinė konferencijos tema buvo Universitetas po Covid-19 pandemijos. VU SA atstovai įsitraukė į skirtingas temas ir darbo grupes. Konferencijoje buvo rengiami raštai, pozicijos dėl universitetų tobulėjimą po pandemijos. Konferencijos metu susipažinta su studentais iš įvairių Europos šalių, susipažinta su Europos studentų sąjunga (European Student union).

Dalyvavimas konferencijose

LiJOT konferencija „Jauno žmogaus psichikos sveikata: jo paties ar ir valstybės rūpestis"

2021m. birželio 18 d. VU SA prezidentė Neda Žutautaitė dalyvavo konferencijoje, kurioje diskutuota, kas turi prisiimti atsakomybę už jaunų žmonių psichologinę būklę. Skaitytame pranešime N. Žutautaitė akcentavo, jog studentų (-čių) psichikos sveikata aukštojoje mokykloje nėra tik jų asmeninis rūpestis – turime suprasti, kad tai tiek akademinės bendruomenės tarpusavio ryšių, tiek studijų ir su jomis susijusios aplinkos klausimas. Taip pat pristatytos užsienio Universitetų taikomos praktikos, skirtos psichologinės aplinkos gerinimui, palaikančios bendruomenės kūrimui.

LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto diskusija „Socialinė dimensija – studijų kokybei"

Spalio 8d. Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo komiteto organizuotoje diskusijoje Neda Žutautaitė turėjo galimybę pasidalinti VU SA sukauptomis patirtimis, paakcentuoti, kodėl verta prioritetizuoti socialinę dimensiją, ir su kokiais sunkumais šiandien susiduria studentai (-ės) prieš stodami, stojimo metu, studijų laikotarpiu, pereidami į darbo rinką bei ką galime padaryti, kad jų išvengtume.

Diskusijos metu, VU SA prezidentė akcentavo, jog kurdami tikslingai nukreiptas priemones, remdamiesi gerosiomis užsienio patirtimis, galėsime užtikrinti lygiavertiškas sąlygas studijuoti visoms visuomenės grupėms.

Studijų kokybės ir vertinimo centro (SKVC) organizuotas 4-asis Studentų forumas

Gruodžio 10d. Studijų kokybės ir vertinimo centras studentus (-es) kvietė į forumą, diskutuoti apie studijų kokybę ir studentų(-čių) įsitraukimą siekiant ją užtikrinti.

Forumo metu kalbėta apie studijų kokybę iš dalyvių perspektyvos – pirmiausia, studentų (-čių), kurie yra pagrindinė ašis studijų procese – kuo greičiau aukštoji mokykla tai priima, tuo lengviau yra kartu siekti studijų kokybės. Diskutuota ir apie dėstytojo(-os) karjeros kelio plėtojimaą ir didaktinių kompetencijų užtikrinimą, kuris yra ne mažiau svarbus studijų kokybei. Visi forumo dalyviai sutarė, jog svarbus ne tik studentų atstovų veikimas, bet ir kiekvieno studento(-ės) teikiamas grįžtamasis ryšys studijų procese, be kurio pokyčių sunku pasiekti.

Pranešimas apie VU studentų(-čių) psichologinę būklę ir pagalbos priemones Psichikos sveikatos puoselėjimo Tarybos susirinkime

2022 m. balandžio 8d. VU SA prezidentė Neda Žutautaitė dalyvavo Psichikos sveikatos puoselėjimo Tarybos susitikime, kuriame diskutuota, kaip gerinti jaunimo psichikos sveikatą. Jame kartu su STRATA, Pasaulio banko laboratorijos, Jaunimo reikalų departamento bei kitų jaunimo organizacijų atstovais kalbėta, kaip keičiasi psichikos sveikatos padėtis tiek Lietuvos mokyklose, tiek universitetuose, ir kokie iššūkiai vis dar egzistuoja.

Neda Žutautaitė susirinkimo dalyviams pristatė studentams (-ėms) dažniausiai kylančias problemas ir būdus, kaip Universiteto bendruomenė stengiasi jas atliepti. Situacija nėra ideali – galimų suteikti konsultacijų skaičius nėra pakankamas studentų(-čių) poreikiui atliepti, nutolusiuose akademiniuose padaliniuose trūksta gyvų konsultacijų, jau pradedamos, bet dar neišvystytos psichologinės priemonės užsieniečiams studentams(-ėms) anglų kalba.

„Džiugu, jog Vilniaus universitete tiek COVID-19 pandemijos laikotarpiu, tiek ir dabar, karo kontekste, galima matyti pastangas skirti resursus kaip įmanoma labiau užtikrinti, kad bendruomenė ir studentai(-ės) galėtų gauti psichologinę pagalbą, kai jos reikia", – pristatyme teigė N. Žutautaitė.