Skip to content
Šiame puslapyje...

VU SA procesų atnaujinimas

Konsultavimo procesas

VU SA konsultavimas – centralizuota VU SA konsultavimo sistema, skirta Vilniaus universiteto studentų konsultacijoms akademiniais, socialiniais, saviraiškos galimybių Universitete, LSP ir kitais klausimais. Programa veikia vedina VU SA konsultavimo vadovo (-ės) ir konsultavimo grupės, sudarytos iš savanorių studentų (-čių), studijuojančių Vilniaus universitete, išlaikiusių VU SA pagrindinių socialinių-akademinių žinių testą bei išreiškusių motyvaciją veikti konsultavimo grupėje.

VU SA konsultavimo grupė, savo aktyvią veiklą pradėjusi 2022 m. sausio mėn. 1 d., šiuo metu yra atsakiusi į daugiau nei 750 studentų užklausų elektroniniu paštu, komunikacijos platforma tawk.to ir mobiliuoju telefonu. Šiuo metu pasitenkinimas VU SA konsultavimu yra įvertintas bene 500 kartų, 97 proc. bendruomenės narių konsultaciją įvertinus aukščiausiu įverčiu.

VU SA konsultavimo grupę sudaro:

  • Lijana Savickienė (Konsultavimo grupės vadovė, VU KnF)
  • Ernestas Basovas (konsultantas, VU KnF)
  • Kasparas Japertas (konsultantas, VU GMC)
  • Markas Kazlauskas (konsultantas, VU CHGF)
  • Raminta Klimaitė (konsultantė, VU KnF)
  • Neda Rasimavičiūtė (konsultantė, VU IF)
  • Livija Trakelytė (konsultantė, VU TSPMI)

VU SA Strateginio plano 2022--2025 m. kūrimas

Šiais metais baigiasi VU SA Strateginis veiklos planas, skirtas 2019-2022 m. laikotarpiui. Dėl šios priežasties organizacijoje peržiūrėjome ir rengėme atnaujintą 2022-2025 m. strateginio veiklos plano projektą. Į procesą įsitraukė skirtingi organizacijos dariniai bei jų nariai, projektuojant galimas ateities vizijas sukurtas naujo strateginio veiklos plano projektas pateiktas VU SA Parlamentui.

Savirefleksijų kultūra

Šiais metais organizacijoje sukurta naujų procesų, o vienas iš jų -- pradėta diegti savirefleksijų kultūra. Norint tobulėti savo srityje ir pažvelgti, ar išsikelti tikslai jau pasiekti (o galbūt jų vis dar siekiama), būtina reflektuoti. Būtent savirefleksijų metu suteikiama galimybė ne tik įsivertinti save bei savo tobulėjimo procesą, tačiau ir padėti sau judėti tolyn. Šiais metais organizacijoje buvo sukurtas savirefleksijos įrankis – gairinis klausimynas, šalia kurio pateiktas maketas, kuriame būtų galima užsirašyti atsakymus. Minėtas įrankis išskirtas į dvi dalis: klausimai skirti kas kelis mėnesius įsivertinti save organizacijoje ir kasdieniai klausimai leidžiantys savireflektuoti apie dienos veiklas bei suteikiantys galimybę tobulėti kasdien.

Nario kelias

Pastaraisiais metais buvo peržiūrimas narystės kelias organizacijoje, o šiemet priimta koncepcija, paremta efektyvesniu narių iveiklinimu, kuratorių, studentų atstovų, programų, klubų, projektų ir ilgamečių narių lygiaverčiu įtraukimu į vykstančius procesus narystės kelią grindžiant savirefleksijų kultūra. Šios koncepcijos tikslas – daugiau dėmesio skirti kiekvieno nario individualiam įgalinimui ir įtraukimui į organizuojamas veiklas. Kiekvienai narių grupei (pirmamečiai nariai, kuratoriai, atstovai SPK, ilgamečiai nariai) sukurta konkreti narystės kelio koncepcija atsižvelgiant į jų darbo specifiką, patirties ir kompetencijų lygį.